Радио Кочани
Кочани

Им влегле дома и ги нападнале , полицијата морала да интервенира со пукање во воздух

3,967

На 19.11.2023 во Полициската станица Кочани било пријавено дека околу 15.30 часот во дворот од семејната куќа на Д.Р.(38) од Кочани влегле четири лица, од кои две се однесувале агресивно и фрлале тврди предмети кон него и членовите на неговото семејство. По пристигањето на местото на настанот, полициските службеници пукале во воздух, по што лицата се дале во бегство. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе