Радио Кочани
Кочани

Концерт во Бели Мугри од ансамбли на повеќе здружениа на пензионери

430

По повод денот на Пензионерите на  Општина Кочани 16ти ноември, ЗП- Кочани ве поканува на концертот кој ќе се одржи во домот на културата Бели Мугри во сабота на 18.11.2023 со почеток од 11 часот.

На концертот ќе настапат гости од:

ЗП – Кавадарци

ЗП – Прилеп

ЗП – Куманово

ЗП -Лесковац Р. Србија

и домаќинот ЗП – Кочани

Се покануваат сите заинтересирани и љубители на фолк музиката да присуствуваат на овој настан.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе