Радио Кочани
Кочани

Клик 1 и 2 на Арс Ламина презентирани пред учениците на ОУ „Никола Карев“

256

По повод Месецот на книгата вчера во ООУ „Никола Карев“ од Кочани во училишната библиотека се одржа промоција на изданија на издавачката куќа Арс Ламина, пред сè на детските списанија Клик 1 и Клик 2.

За ова повеќе од изјавите на Татјана Димовска Атанасова, претставник на Арс Ламина и Љупка Стојменова, библиотекар во ОУ „Никола Карев“.

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе