Радио Кочани
Кочани

Зрновци – За „8 Ноември“ турнир во мал фудбал

369
Како Локална самоуправа на општина Зрновци, заедно со ЛМС – Зрновци , по повод Ден на општината, 8-ми Ноември, субвенционираме и организираме уште еден прекрасен спортски настан, турнир во мал фудбал ” Свети Димитрија” !

Инвестирањето и создавањето услови за спортување е наша обврска за сите ѓенераци, објави на својот фб профил, градоначалникот на Општина Зрновци, Борчо Коцев.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе