Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Зрновци

Општина Зрновци го потпиша договорот за изградба на каскади и канали за наводнување…

Денеска го потпишавме договорот со фирмата изведувач  „ДПТУ Стоименов“  од  Кочани и Директорот на Центарот за развој на Источен планскиот регион за започнување на реализација на…
Повеќе ...

Приведен зрновјанец во Радовиш

На 07.02.2023 во 20.35 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода Ф.Ш.(38) од село Зрновци, општина Зрновци. Тој бил…
Повеќе ...

Оризопроизводителите – Ќе го блокираме експресниот пат доколку во рок од 3 дена не оствариме…

Оризпроизводителите повторно  на  протести, велат дека ќе го блокираат екпресниот и регионалниот пат Штип-Кочани, доколку во рок од 3 дена не остварат средба со Премиерот или…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе