Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

КФМВидео

Сеуште твори и открива млади музички ѕвезди. Григор Копров во интервју за Радио Кочани…

Годинава полни 80 години од својот живот. Григор Копров еден од најпознатите поп и фолк композитори.И самиот незнае колку вкупно песни има искомпонирано. Сеуште твори, работи и…
Повеќе ...

Велигденско јајце од 2 метра го краси дворот на црквата „Св Апостол Лука“ во Виница (ВИДЕО)

Православните верници денеска ја слават Велика Сабота, вториот ден по распнувањето на Исус Христос и пред неговото воскресение.По тој повод во новоизградениот православен…
Повеќе ...

„Сподели радост“ – велигденски хепенинг во Градскиот парк во Кочани (ВИДЕО)

Во пресрет на најголемиот христијански празник, под мотото „Сподели радост“, денеска во Градскиот парк се одржа претпразнична програма и Велигденски базар. На Велигденскиот базар…
Повеќе ...

Во Кочани презентирана кампањата „МВР за граѓаните – заедница, доверба и одговорност“

Денеска Одделението за превенција при СВР Штип во соработка со ОВР Кочани почна со реализација на активности во рамки на кампањата на МВР и Македонскиот полициски синдикат “МВР за…
Повеќе ...

Од Нова година сите вработени во ,,Амфенол Технолоџи Македонија”  добија покачени плати, веќе од…

,,Амфенол Технолоџи Македонија”  секогаш внимателно ги следи состојбите во економско – социјалната сфера, со цел на своите вработени да им обезбеди лични примања со кои ќе имаат…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе