Радио Кочани
Кочани
Прелистување

Video

По повод меѓународниот ден за заштита на озонската обвивка викендов се чистеше околу АСНОМ

Во акцијата организирана од локалната самоуправа Кочани се вклучија и КЈП Водовод и ученици од средните училишта во градот. Годинава се оддбележува триесетгодишнина од…
Повеќе ...

АМФЕНОЛ ТЕХНОЛОЏИ МАКЕДОНИЈА – КОЧАНИ со најголем број вработени од подружниците на…

Денеска во свечен амбиент, во присуство на дел од вработените и еминентни гости Амфенол Техолоџи Македонија дополнително го прошири опфатот со нов капацитет, на нова локација Во…
Повеќе ...

Реализирана јавна расправа за проектот Подобрување на водната инфраструктура на општините

Денеска, во салата на Мултикултурниот центар во Кочани, Министерството за животна средина одржа јавна расправа со општините од Североисточниот и Источниот плански регион, вклучени…
Повеќе ...

Денеска 7 ми септември 2023 година навршуваат 30 години од пуштањето во работа на тогашната…

Во свечен амбиент во присуство на 11 вработени и 10тина хонорарни соработници далечната 1993 година, тогашниот Претседател на собранието на Општина Кочани Љупчо Беличев и…
Повеќе ...

Православните кочанчани денеска го слават празникот Успение на Пресвета Богородица, еден од…

Православните Кочанчани денеска го слават празникот Успение на Пресвета Богородица, еден од најголемите христијански празници посветени на Богородица, која во народот е позната…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе