Радио Кочани
Кочани
Прелистување

Gallery

Битиќи, Шукова и Манолева: Со изградбата на експресниот пат Штип- Кочани се создадоа можности за…

Заменик-претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, заедно со министерката за животна средина и…
Повеќе ...

Владимир Грчев од Кочани ќе не претставува на Балканската Олимпијада во Струмица

ИНТ Трејд Дооел од Кочани донираше 2 лаптопи на Бистри Умови кои ќе бидат наменети за ученицитe, натпреварувачи кои се во Македонскиот тим на Балканска Јуниорска Олимпијада по…
Повеќе ...

Со свечена академија и положување цвеќе одбележан патрониот празник на ОУ „Крсте Петков Мисирков“ во…

Вистинско музичко шоу во кое во главната улога беа учениците од прво до деветто одделение претставуваше свечената академија што по повод патрониот праник се одржа во салата на…
Повеќе ...

САСА ја доби националната награда за најдобро имплементиран систем за безбедност и здравје при…

Рудникот за олово и цинк САСАод Македонска Каменица е највисоко рангираниот деловен субјект во годинешниот избор на компании со најдобро имплементиран систем за безбедност и…
Повеќе ...

Дијаната на Кочанчанецот Кире ја обиколи цела Југославија и помина 2300км без никаков проблем…

Цитроен 2CV клуб Скопје  во кој членува  и нашиот сограѓанин и колекционер на стари возила Кирил Ампов на олдтајмер тура низ бивша Југославија, тие за 5 дена поминаа  околу 2300…
Повеќе ...

Се отвара нов тренинг центар во Кочани за полесно вработување на младите

Денеска, компанијата „Амфенол Технолоџи Македонија“ и средното стручно училиште „Гошо Викентиев“ од Кочани потпишаа Mеморандум за соработка со Активностите на УСАИД Партнерства за…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе