Радио Кочани
Кочани

Утрово грозоморно убиство во Кочани – Жена убиена со четириесетина убоди со нож (вознемирувачки фотографии)

49,918

Утринава на улицата „Страшо Ербапче“ во Кочани се случи убиство.  Со повеќе убоди со нож смртно настрада жена. Според првичните неофицијални информации, жителите од околните куќи околу 6: 15 часот биле вознемирени од силни викотници. На улицата се случувала страшна тргедија, маж кој признал вина на несреќната жена и нанел 41 убод со нож, при што од задобиените повреди починала на самото место. Потоа, го оставил безживотното тело за што сведочат фотографиите што ги доби Радио Кочани.

Осомничениот без да се обиде да бега, ги сочекал полициските службеници, кои му ставиле лисици.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе