Радио Кочани
Кочани

ФА „Љупчо Сантов“ од Оризари учествуваа на VI-от МФФ Шарена Стомна 2023 кој се одржа во Банско, Бугарија.

143

Членовите на Фолклорниот Ансамбл Љупчо Сантов од Оризари викендов беа учесници на VI-от МФФ Шарена Стомна 2023 кој се одржа во Добриниште, Банско, Бугарија. На фестивалот настапија околу 40 групи со 700 учесници од Бугарија и странство. Играорците на Фолклорниот Ансамбл Љупчо Сантов настапија со орото: Лазаренки.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе