Радио Кочани
Кочани

20 годишно момче загина во сообраќајна несреќа која утринава се случила на патот од село Облешево кон село Бањe.

18,336

20 годишно момче загина во сообраќајна несреќа која утринава се случи на патот од село еОблешево кон село Бањe. Од СВР Штип потврдуваат за настанот. Пријавата кај нив пристигнала во 5:48 минути. Како што додаваат од таму ви несреќата учествувало само едно патничко моторно возило поло со кочански регистерски ознаки. Возачот изгубил контрола над возилото и излетал од коловозот. Со возило на Итната медицинска помош Кочани бил префрлен во кочанската општа болница, но и подлегнал на повредите и починал. На лице место увид изврши увидна екипа од ОВР Кочани.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе