Радио Кочани
Кочани

По повод меѓународниот ден за заштита на озонската обвивка викендов се чистеше околу АСНОМ

440

Во акцијата организирана од локалната самоуправа Кочани се вклучија и КЈП Водовод и ученици од средните училишта во градот.

Годинава се оддбележува триесетгодишнина од донесувањето на протоколот во Монтреал за заштита на озонската обвивка, прогласен од генералното собрание на ОН.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе