Радио Кочани
Кочани

Пензионер од Кочани истепал полицаец – си заработи кривична…

5,009

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против А.А.(65) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

На 12.08.2023 во Кочани, пријавениот физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе