Радио Кочани
Кочани

Интензивно се подготвува патеката во пресрет на спортскиот настан Урбано-ридски крос “МЛАДИТЕ ТРЧААТ” што ќе се одржи в недела на 28 Мај

1,022

На барање на планинарите, туристите и жителите на општина Зрновци, денеска Општина Зрновци започна со уредување и проширување на планинскиот патен правец покрај кањонот на река Зрновка, на делницата Зрновци-манастир Св. Тома.

Овие активности се одвиваат во пресрет на спортскиот настан Урбано-ридски крос “МЛАДИТЕ ТРЧААТ” ! По уредување на истиот сите љубители на природата ќе добијат уреден пристап покрај живописниот кањон и прекрасна природа на општина Зрновци ! Продолжуваме одговорно и посветено да ја уредуваме општина Зрновци, за доброто на сите граѓани истакна градоначалникот Борчо Коцев.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе