Радио Кочани
Кочани

Измамничка од Кочани измамила тројца граѓани…

5,207

Три пријави во текот на вчерашниот ден се регистрирани за измами од една иста жена, која со изговор дека и’ требаат пари за лекување на децата и запишување на дете на факултет, успеала да измами тројца кочанчани. Пријавените измами биле во различни периоди од лани пролетта до септември 2022 година.

Според СВР Штип, вчера во Полициската станица Кочани, 47-годишна жена од Кочани пријавила дека пролетта 2022 година била измамена од Х.Д. од Кочани за сума од 500 евра. Според пријавеното, Х.Д. дошла во нејзиниот дом и ѝ побарала пари на заем за лекување на нејзиното дете, но до пријавувањето не ги вратила.

Во Полициската станица Кочани, 75-годишен жител на Кочани вчера пријавил дека во септември 2022 година бил измамен од Х.Д. за сума од 300 евра. Според пријавеното, Х.Д. дошла во неговиот дом и му побарала пари на заем за запишување на нејзината ќерка на факултет, но до пријавувањето не ги вратила.

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе