Радио Кочани
Кочани

Средби во рамките на програмата „Промовирање на добро владеење и зајакнување на Ромите на локално ниво“

72

Во рамките на втората фаза од РОМАКТЕД-програмата на Советот на Европа и Европската Унија – „Промовирање на добро владеење и зајакнување на Ромите на локално ниво“, вчера во салата за состаноци во Општина Кочани беше реализирана средба на претставниците на Советот на Европа, Институтот за анализи „Ромалитико“, координаторот од Општината и фасилитаторот за Општина Кочани.

На средбата се разговараше за процесот на тековни проекти кои се финансирани од програмата, а потоа претставниците се сретнаа со туторите и го посетија местото каде што се планира изградба на парк.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе