Радио Кочани
Кочани

Образование – Климент Филипов шампион по математика

1,345

Нашиот ученик Климент Филипов предводен од својот ментор, Сашка Ефтимова, на Државниот натпревар по математика кој се одржа на 14.05.2023 во Скопје ја освои Прва награда што представува огромен успех за нас како училиште, информираа од ОУ „Никола Карев“ од Кочани по елктронски пат.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе