Радио Кочани
Кочани

Приведени двајца крадци, расчистени четири кривични дела во Кочани

2,717

Полициски службеници од ОВР Кочани при СВР Штип вчера лишија од слобода две лица и расчистија четири кривични дела тешка кражба, извршени на 11-ти и 12.05.2023 на подрачјето на Кочани.

Како што соопшти МВР, осомничени извршители на кривичните дела се Џ.С. (19) од Кочани и еден малолетник. Тие биле приведени во полициска станица и по комплетирање на случаите против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе