Радио Кочани
Кочани

По објавата на 30ти Март за неисплатени плати и Штрајк на работнички од конфекцијата „ВАЛТЕКС“ денеска сопственикот Славчо Богданов за Радио Кочани ги демантираше овие информации

814

 

Пред нешто повеќе од еден месец триесетина работнички од конфекцијата „Валтекс“ од Општината Чешиново – Облешево објавија дека одбиваат да работат, затоа што два месеци не зеле плата.

 

Обраќајќи му се на Радио Кочани рекоа дека нивниот протест ќе трае се додека не им бидат исплатени двете плати заедно со придонесите за пензиско и здравствено осигурување.

Денеска сопственикот на конфекцијата Славчо Богданов демантираше дека тоа било вистина.

Еве што изјави за Радио Кочани

 

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе