Радио Кочани
Кочани

Поевтинуваат горивата од полноќ…

1,157

Сите видови горива од утре ќе се продаваат со поевтина цена, соопшти регулаторна комисија за енергетика.

Цената на ЕУРОСУПЕР 95 од вечерва се намалува за 1 денар и ќе чини 77 денари. Цената на ЕУРОСУПЕР 98 се намалува за 0,5 денари и ќе чини 79,5 денари.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ се намалува за 0,5 денари и ќе чини 66,5 денари.

За 0,5 денари се намалува и цената на екстра лесното масло и ќе се продава по 65,5 денари.

Цената на мазутот од утре ќе изнесува 39,2 денари, што е намалува за 0,5 денари.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе