Радио Кочани
Кочани

Момче од село Теранци, вознемирувало жена од Виница.

9,868

 

-На 18.03 2023 во 22.25 часот во СВР Штип, 48 – годишна жена пријавила дека пред околу три месеци, С.М.(32) од Теранци, општина Чешиново-Облешево ја вознемирувал преку социјалните мрежи за да биде во љубовна врска со него. Според пријавеното, на 17.03 2023 во дворното место на ЈЗУ Здравствен дом Виница, С.М. и го земал мобилниот телефон и го скршил, а истото го направил и на 18.03 2023 околу 20.00 часот пред семејниот дом во Виница. За случајот е запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за негово расчистување, информираат од СВР Штип.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе