Радио Кочани
Кочани

Претрес кај кочанчанец, објавил компромитирачко видео од 33-годишна жена…

4,986

Маж од Кочани на возраст од 40 години бил повикан на разговор во полициска станица бидејќи се сомничи дека пред неколку дена на социјална мрежа објавил компромитирачка снимка од 33-годишна жена.

Полицијата во неговиот дом нашла компјутер и мобилни телефони за кои смета дека можеби се поврзани со делото.

– На 13.03.2023 во Полициската станица Кочани бил извршен службен разговор со Г.П.(40) од Кочани. Тој се сомничи дека на 09/10.03.2023 на социјалните мрежи објавил видео со 33 – годишна жена со компромитирачка содржина. Полициски службеници од ОВР Кочани, по судска наредба, извршиле претрес во неговиот дом, при што пронашле и одзеле лаптоп компјутер и мобилни телефони за кои постои сомнение дека се поврзани со делото. По комплетирање на случајот против Г.П. ќе биде поднесена соодветна пријава, информира МВР.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе