Радио Кочани
Кочани

Отворен ВИКИ клуб во ОУ Никола Карев….

440

Ученици од кочанското ОУ денеска беа воведени во  „тајните”  на „Википедија“ на македонски јазик.

Воедно, учениците добија основни познавања како да ја користст оваа енциклопедија, да пишуваат и поставуваат текстови на мајчин, македонски јазик.

Повеќе во видео материјалот:

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе