Радио Кочани
Кочани

Ротари клуб Кочани – Виница: На 23 . февруари дојдете на претставата „Пасивно пушење“

140

Ротари Клуб Кочани Виница Ве поканува на 23ти февруари да ја проследиме Донаторската театарска комедија “Пасивно Пушење” изведена од Народен театар Штип во Режија на Ненад Витанов и со феноменалните: Владимир Тулиев, Миле Вратеовски, Пеце Ристевски, Кристина Атанасова Арсова и Марија Минчева Андонов.
Локација: Сина Сала – Виница
Термин: 23ти Февруари, почеток 19часот
Цена: 150 денари.
влезници во: Кафе Бар – Александар Парк – Виница | Кафе Бар – Пролет – Кочани | На влез
Ајде заеднички да ја одбележиме 117 годишнината на Ротари Интернационал и да помогнеме во развојот на уметноста во нашите општини.
*собраните средства ќе бидат донирани за развој на драмската уметност.

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе