Радио Кочани
Кочани

Виница – Со 20 милиони ќе се реконструира патот од Блатец до Детлово

200

Започнаа градежните активности за реконструкција на локалниот пат Блатец-Детлово во вкупна должина од 3 километри, информираат од Општина Виница.
Средствата во висина од околу 20 милиони денари се обезбедени од Меѓународната банка за обнова и развој.

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе