Радио Кочани
Кочани

Во петок детски бадникови поворки во пресрет на Божиќ…

1,764

По двегодишно паузирање, на 06.01.2023 (петок) со почеток во 09.00 часот ќе се одржат БАДНИКОВИТЕ ПОВОРКИ во кои ќе земат учество 120 дечиња.
Поворката ќе започне од храмот Св. Вмч. Георгиј, а ќе заврши пред зградата на Општина Кочани.
Ги повикуваме верниците кои се во можност во периодот од 09.00 – 09.30 часот да излезат да ги поздрават малите бадникарчиња кои низ улиците на градот со песната Вечниот Бог ќе ја објават радосната вест за Рождеството Христово.
Правецот по кој ќе се движиме е прикажан на сликата.

Отец:  Димитар Арсовски

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе