Радио Кочани
Кочани

Се роди првото бебе во 2023 во Македонија

5,232

Првото бебе кое се роди во 2023 година е машко.

Бебето дојде на свет на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје во 00.01 Часoт.

Тешко е 3720 грама, долго е 51 сантиметар.

Мајка на бебето е 22-годишната Стојанка Панајотова од село Соколарци, Кочани и тоа е нејзино прво дете…

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе