Радио Кочани
Кочани

Виница – „Писмо до Дедо Мраз“ премиерно на 22 декември

195

АНКЕТА

Ќе има ли парламентарни избори во 2023 година?

Премиерата на новогодишната музичка хит претстава „Писмо до Дедо Мраз“ чиј автор и режисер е новинарката Николина Петровска, ќе се одржи на 22 декември во Сината сала на Општина Виница. Претставата ќе започне во 19 часот.
Повеќе поединости за претставата можете да пронајдете на официјалниот плакат…

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе