Радио Кочани
Кочани

Реализирана акција за пошумување – засадени 3 илјади садници

271

АНКЕТА

Ќе има ли парламентарни избори во 2023 година?

Во организација на Општина Кочани, денеска беше спроведена акција за пошумување на месноста над село Бели. Станува збор за пошумување на површини кои претходно беа опожарени.
Во денешната акција освен вработените во Општина Кочани, учество зедоа ТППЕ Кочани, екипи од Секторот на Градско зеленило КЈП „Водовод“, како и двете младински организации при средните училишта „Гошо Викентиев“ и „Љупчо Сантов“.
На денешната акција засадени се 3 илјади садници од видот багрем.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе