Радио Кочани
Кочани

МВР одзеде возило со француски национални ознаки во Кочани…

7,910

Во текот на вчерашниот ден, во 20.00 чaсот на ул.„Димитар Влахов“ во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани и Единицата за брзо распоредување извршиле контрола на патничко возило „фолксваген поло“ со француски национални ознаки, управувано од З.Н.(39) од Кочани.

При контролата било констатирано дека сообраќајната дозвола и регистарските таблички не соодветствуваат.

Возилото било одземено и за случајот бил запознаен Јавен обвинител. По негово целосно документирање ќе биде поднесена соодветна пријава- се вели во најновиот извештај на МВР.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе