Радио Кочани
Кочани

Се продаваат кученца од расата Бишон

1,207

Се продаваат 8 кученца со педигре (четири машки и четири женски) од расата Бишон, која е една од најпопуларните раси на кучиња.

Оваа слатка раса кученца е погодна за чување во домашни услови, многу е лесна за дресирање и исклучително е приврзана за сопственикот.

Иако има густи влакна, бишонот не е склон кон митарење и е одлична раса на кучиња за лица кои се склони кон алергии.

Повеќе информации на: 075/ 286-866

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе