Радио Кочани
Кочани

(видео) Музичко – поетски настан…Подобро општество за слепите лица

101
Синоќа во Мултикултурниот центар во Кочани се одржа завршницата од проектот „Подобро општество за слепите лица во Кочани“. Истиот е посветен на оние со оштетен вид, слепи и слабовидни.

Реализатор на проектот е ЗГ „Еднакви за сите“ и тој е дел од „Регионалната програма за локална демократија во Западен Балкан“, финансиран од ЕУ и кофинансиран од Општина Кочани.
Настанот синоќа беше музичко – поетски и се одржа во рамките на програмата за одбележување на Петровден, празникот на Кочани.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе