Радио Кочани
Кочани

Иницијатива за збратимување на Кочани со американската општина Лајонс

383

Градоначалникот на Општина Кочани Љупчо Папазов денеска се сретна со Владимир Крстов, претставник на Општина Лајонс, Чикаго, САД, со кого разговараа за иницијативата за збратимување на двете општини.

Со Крстов, кој по потекло е од Кочани, а живее и работи во Чикаго, првично ги разгледуваа можностите за соработка и спријателување на македонската со американската општина.

Се очекува наскоро во Кочани да допатува градоначалникот на Лајонс Кристофер Гети,  за да се реализира иницијативата за збратимување.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе