Радио Кочани
Кочани

Тешко повреден виничанец кој паднал од мопед во Кочани

2,228

Во Полициската станица Кочани вчера во 12.47 часот било пријавено дека во Кочани, на крстосница со кружен тек, М.П.(52) од Виница, кој управувал мопед „пежо“ со кочански регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Во несреќата М.П. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кочани.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе