Радио Кочани
Кочани

„Sound Centar“ на отворено – Учениците приредија одлична свирка и добра забава

504
Членовите на музичкото училиште „Sound Centar“, чиј основач е Воислав Петров, синоќа во ресторанот „Бавча“ (под отворено небо) на рекреативниот центар „Бавчалук“ го одржаа завршниот концерт.

Дваесетина помали и повозрасни деца покажаа што научиле во текот на учебната година што е зад нив. Посетителите два часа слушаа домашни и странски популарни хитови. Накратко – „Sound Centar“ со своите ученици приреди одлична свирка и добра забава.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе