Радио Кочани
Кочани

„Sound Centar“ – Завршен концерт под отворено небо

178

На 24 јуни, понеделник, на излетничко рекреативниот центар „Бавчалук“, во ресторанот „Бавча“, ќе се одржи завршен концерт на учениците од музичката школа „Sound Centar“ на Воислав Петров.

Учениците, на своите инструменти: гитара, бас гитара и тапани ,  ќе го покажат она што го научиле посетувајќи ја музичката школа, при што ќе изведат  популарни домашни и странски хитови.

Концертот ќе започне во 20 часот, ќе се одржи на отворен простор, а на учениците ќе им бидат доделени дипломи за успешно завршената школска година.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе