Радио Кочани
Кочани

Градоначалникот Љупчо Папазов го честита Курбан бајрам

131

По повод верскиот празник Курбан бајрам, градоначалникот на Општина Кочани Љупчо Папазов  упати честитка до граѓаните со исламска вероисповед, посакувајќи им духовен мир и радост.

 Големиот верски празник Курбан бајрам нека биде мотив да ги избираме толеранцијата, солидарноста, меѓусебното разбирање и почитување и со нив да градиме поубава иднина за нашата општина и за сите граѓани.  Верската различност да биде мост што зближува и обединува – стои во честитката од градоначалникот Папазов.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе