Радио Кочани
Кочани

Четири лица кривично ќе одговараат за напад врз мајка со деца

706

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од Кочани и Џ.Д.(34), Ш.Д.(37) и П.Д.(57), сите од Виница, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, соопшти МВР.

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе