Радио Кочани
Кочани

Јавен повик за вработување преку општинско-корисна работа

482

Врз основа на Договорот за соработка помеѓу Агенцијата за вработување на РСМ и Договорот за соработка со Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП)  и Општина Кочани, отворен е јавен повик до евидентирани невработени лица за вклучување во Програмата Општинско-корисна работа.

Заинтересираните евидентирани невработени лица имаат можност да се вклучат односно работно да бидат ангажирани во  програмата Општинско-корисна работа, проект „Доверба“ со скратено работно време од девет месеци заради стекнување вештини и постепено вклучување на пазарот на труд.

Јавниот повик може во целост да се погледне на веб страната на Општина Кочани.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе