Радио Кочани
Кочани

Виничанец се здобил со тешки повреди, се превртел со трактор

3,804

На 11.06.2024 во 12.30 часот во ОВР Виница било пријавено дека во атар на с.Лаки, виничко, при транспорт на дрва со трактор, С.Ѓ.(71) од Виница се превртел со тракторот и се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница Штип.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Виница.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе