Радио Кочани
Кочани

Во кумановскиот затвор се обеси убиецот на Танкица Младеновска од Кочани

2,608

Утрово во кумановскиот затвор К’шање со бесење животот си го одзел затвореникот Усеин Рашидов од Кочани, дознава 24инфо.мк

Утрово тој бил пронајден обесен со чаршав заврзан на горниот дел од креветот во ќелијата.

Рашидов минатата година на свиреп начин со 40ина убоди со нож ја уби Танкица Младеновска од Кочани, по што беше осуден на доживотна казна затвор.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе