Радио Кочани
Кочани

Tешка сообраќајка на патот Штип – Кочани, возило превртено во канал

4,508

Нова сообраќајна незгода на експресниот пат Штип – Кочани. Возило марка Сеат со кочански регистарски таблици, излетало од патот и се превртело, јавува ТВ Стар.

Оваа сообраќајка е најнова во низата на несреќи кои се случија на оваа делница во изминатите недели и месеци.

Според неофицијалните информации на ТВ Стар, возачот минал само со повреди, и и за среќа нема жртви од оваа тешка сообраќајка. Делницата е затворена за сообраќај.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе