Радио Кочани
Кочани

Во Кочани – Со изобилство од маски и детски насмевки одбележан 1ви Април

1,195

Принцези, полицајци, пчелки, супермен, спајдермен, октоподи и пирати-ова беа најчестите маски од најомилените детски цртани ликови.

Априлијадата во Кочани денеска започна уште претпладне со настап на  најмалите  од детските градинки,  по што на сцената пред Центарот за Култура „Бели Мугри“ свои моменти имаа и учениците од кочанските основни училишта

Имаше музика, забава, смеа со што на најубав начин беше оддбележан Денот на шегата, 1ви Април.

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе