Радио Кочани
Кочани

Првиот ден на пролетта – средба помеѓу сегашните и идните првачиња (ВИДЕО)

1,317

Интересни се преклопувањата помеѓу основно и средно училиште, помеѓу средно и факултет, но по се изгледа има нешто поинтересно

кога учениците од предшколска возраст за прв пат ќе влезат во идното училиште и ќе се поврзат со првачињата.

Денеска по повод денот на пролетта во ОУ „ Св Кирил и Методиј “,  присуствувавме на една прекрасна визуелно емотивна средба, на идните и сегашните првачиња.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе