Радио Кочани
Кочани

Долгогодишна успешна приказна – пицерија „Пјаца“ освежена и обновена

1,617

Пицерија „Пјаца“ веќе 19 години комбинира автентична италијанска кујна со традиционалната домашна.

Новореновираниот карактеристичен ентериер го оплеменува релаксирачка музика за опуштено уживање.

Подгответе се за вистинско искушение. Тешко ќе се одлучите за:
-Добро утро појадок (комбиниран или специјален омлет)
-Најбараните салати: цезар со пршута, шопска, грчка, овчарска, македонска, витаминска, традиционална салата, туна, таратор или комбинирајте!
-Пица и пастрмајлија „Пјаца“ доаѓаат во повеќе варијанти.
Слободно експериментирајте, бидејќи што и да нарачате нема да погрешите.

Во понудата се и специјалитетите препорачани од шефот на кујната како:
-ајдучко лепче
-плескавица со кајмак
-полнет стек во лепче со кајмак
-Пјаца огнена-Марија
-егејска тава
-селско месо

Богатото мени предвидува уште и топли ладни даски, највкусниот „Пјаца“ бургер, пасти, пилешко во ф’стак, суфле со павлака, сирење под капак, риба, скара, лепиња со кајмак и пршута.

Нарачајте вкусови по ваш избор, во пицеријата, или преку „Пјаца“ сервисот за достава и уживајте во вкусовите. 033/27-50-50
Долгогодишна успешна приказна – „Пјаца“

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе