Радио Кочани
Кочани

Кочанчанка снимала пациентка на Психијатрија, па ја објавила на социјални мрежи

6,718

СВР Тетово, поднесе кривична пријава против А.А. (47) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични  дела несовесно работење во службата и неовластено снимање.

На 28.11.2023 пријавената, вработена како хигиеничарка, во клиничка болница во одделот за психијатрија, неовластено снимала пациентка, а потоа  видео снимката ја објавила на социјална мрежа, со што наштетила на угледот и честа на пациентката.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе