Радио Кочани
Кочани

Општина Зрнoвци  потпиша одлука за доделување на стипендии за студенти

294

Денеска Општина Зрновци  потпиша одлука за доделување на вкупно дваесет и две стипендии од кои 5 студенти и 17 ученици деца на невработени и самохрани родители, за новозапишани студенти на Државните универзитети на Република Македонија,  за учебната 2023 / 2024 година, за таа цел

Општината од сопствен буџет издвои околу 340 000 денари.

– Општина Зрновци секогаш вложувала и ќе вложува во образованието и во младите таленти, со цел да останат мотивирани во процесот на учење и стекнување нови знаења изјави за Радио Кочани градоначалникот на Општина Зрновци Борчо Коцев.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе