Радио Кочани
Кочани

Соопштение за јавност – Со МЕГАВИН.МК возбудата и адреналинот ќе бидат секогаш достапни

255

Игрите на среќа нашироко станаа тајна патека кон адреналинот и возбудата. Во светот каде што секојдневието често е здодевно, игрите на среќа се најдоа како светло на крајот од тунелот. Со игрите на среќа, ги вежбаме нашите интуитивни вештини и ја тестираме нашата среќа, секој обид е шанса за нешто ново, шанса за добивка.

Игрите на среќа не се за заработување на пари иако може да заработите многу, тие се разонода, моменти на адреналин и забава. Секој облог, секое гребење на поле од грепка, претставуваат предизвик и возбуда. Луѓето со нетрпение очекуваат да видат што им носи среќата. Иако игрите можеби не се секогаш предвидливи, тие се авантури полни со изненадувања и предизвици.

Така, во светот на игрите на среќа, луѓето научија дека понекогаш среќата не е само во добивањето на пари, туку во самото играње на играта, во секој возбудлив и адреналински момент, на чувството дали си добитен или не.

Спортското обложување е возбудлива активност што ги обединува обожавателите на спортот од сите краишта на светот. Во оваа адреналинска активност, секој удар кон голот/кошот, секоја трка и секој момент на играта се трансформираат во возбудливи можности за печалба.

Кога ќе го ставите својот облог, моментот кога топката завршува во мрежата или кога атлетичарот го преминува финишот може да биде и моментот на вашата победа. Тоа е искуство полно со емоции и непроценливи моменти на радост.

Спортското обложување не е само за печалба, туку и дружење. Со пријателите разговараме за обложувачки стратегии, статистика и типување, што го прави моментот социјализирачки, поинтересен и забавен.

 

Од 30 ноември возбудата и адреналинот ќе бидат подостапни за Вас преку мегазабавна интернет-платформа за љубителите на спортско обложување и видеолотариски игри www.megawin.mk.

 

А секој оној ќе се се регистрира на новата интернет платформа www.megawin.mk, за која Државна лотарија организира наградна игра за сите учесници коишто ќе се регистрираат на www.megawin.mk заклучно со 29 ноември. Вкупниот фонд на награди и подароци изнесува 12 000 000 денари. Наградниот фонд е: 5 луксузни патувања за двајца во Дубаи, 10 гејминг лаптопи Lenovo, 10 iPhone 14 Pro, и еден автомобил BMW, а првите 50.000 регистрирани на www.megawin.mk ќе добиваат промотивни вредносни ваучери од 100 ден. до 10.000 ден.

 

Со www.megawin.mk, Државна лотарија прави голем чекор во дополнување на своето портфолио игри на среќа одговарајќи на барањата на играчите, а како членка на Европска Асоцијација на лотарии се здобива со уште една од карактеристиките на современите европски лотарии.

Со почит,

Државна лотарија

 

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе