Радио Кочани
Кочани

Започнаа активностите по повод прославата на празникот и патронот на Општина Зрновци (ВИДЕО)

747

Свечена седница и безброј активности се одржуваат по повод денот на Општина Зрновци 8ми Ноември,  „Св. Димитриј – Митровден.

Настапија повеќе фолклорни ансамбли од регионов и од странство.

Беа претставени делата од ликовната колонија, и традиционалната трпеза од домаќинки од Општина Зрновци.

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе