Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Зрновци

3000 садници за 3000 вработени…

,Амфенол Технолоџи Македонија" денес пошумуваше опожарени површини во околината на Кочани. Во месноста ,,Пресечена скала" педесетина административци и менаџери, заедно со…
Повеќе ...

НОВО ЛОГО, НОВА БЕВ-СТРАНИЦА „МЕГАВИН.МК“, МЕГАКОНЦЕРТ, ДОНАЦИИ, НАГРАДИ И ПОДАРОЦИ, ДРЖАВНА…

Државна лотарија − нова, свежа, динамична, позабавна, поблиску до народот, иновативна, со поголема и поразновидна понуда на игри на среќа и видови добивки, поактивен член на…
Повеќе ...

Соопштение за јавност – Со МЕГАВИН.МК возбудата и адреналинот ќе бидат секогаш достапни

Игрите на среќа нашироко станаа тајна патека кон адреналинот и возбудата. Во светот каде што секојдневието често е здодевно, игрите на среќа се најдоа како светло на крајот од…
Повеќе ...

Започнаа активностите по повод прославата на празникот и патронот на Општина Зрновци (ВИДЕО)

Свечена седница и безброј активности се одржуваат по повод денот на Општина Зрновци 8ми Ноември,  „Св. Димитриј - Митровден. Настапија повеќе фолклорни ансамбли од регионов и од…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе